Pur Logo
Ponorte sa do histórie produktov Pur. Od roku 1951
1951

Zrod malého hrdinu

Umývanie riadu vždy patrilo k vyčerpávajúcim činnostiam. Náročné prednamáčanie a čistenie riadu bolo súčasťou každodennej rutiny. V roku 1951 Böhme Fettchemie, bývalá dcérska spoločnosť spoločnosti Henkel, vyvinula pre nemecké ženy v domácnosti malý zázrak: prvý Pril, pôvodne vo forme prášku. Jeho úžasná čistiaca sila a formula šetrná k pokožke urobila z umývania jednoduchú a nenáročnú činnosť. Rovnomerné namočenie riadu s tenkou vrstvou vody umožnilo rýchle schnutie. Vďaka tomu, že odpadlo náročné utieranie riadu utierkami, sa nielen uľahčila práca, ale malo to tiež hygienický význam.

1959

Pril – v tekutej forme

Po viac ako desaťročnom predaji začali byť práškové prostriedky na umývanie riadu čoraz častejšie nahrádzané tekutými. Pril sa opäť stal priekopníkom v tejto oblasti. Tekutá forma produktov priniesla okamžitý obrovský úspech a tieto produkty poznáme až dodnes. A čo je najdôležitejšie, dávkovanie bolo zjednodušené do takej miery, že zákazníci mohli pri umývaní riadu používať správne množstvo prostriedku – ďalší revolučný krok k zlepšeniu udržateľnosti.

1965

Pril Handmild

V roku 1965 bol predstavený revolučný Pril Handmild („šetrný k pokožke“) – prvý tekutý čistiaci prostriedok na umývanie riadu vyvinutý pre suchú a citlivú pokožku rúk. Predtým museli mnohí zákazníci pri umývaní riadu nosiť rukavice. Potom to už nebolo nutné.

1994

Pur Balsam

Na Slovensku poznajú spotrebitelia Pril pod značkou Pur. Prvýkrát v Českej a Slovenskej republike bol spustený predaj čistiacich prostriedkov na ručné umývanie riadu vhodných aj pre citlivú pokožku – Pur Balsam. Úspešné varianty s Aloe Vera a minerálmi Pur Balsam získali v našej krajine veľkú popularitu vďaka kombinácii šetrnosti k pokožke a účinnosti proti nečistotám a mastnote.

2008

Pur F52

Produkty Pur sa začali vyrábať s novým účinným zložením F52. S touto novou formulou nadobudli čistiace prostriedky schopnosť odstrániť mastnotu ako magnet a zabezpečujú dokonalejšiu čistotu a perfektný lesk hrncov, panvíc a tanierov.

Formula F52 sa stala novou vysokoefektívnou technológiou na ručné umývanie riadu, ktorá bola vyvinutá výskumníkmi spoločnosti Henkel. Táto formula obsahuje optimálnu kombináciu účinných látok, ktoré pritiahnu čiastočky tukov doslova ako magnet.

2014

Pur Duo Power

V roku 2014 bol predstavený Pur Duo Power, prvý tekutý prostriedok na umývanie riadu, ktorý je účinný nielen pri rozpúšťaní tukov, ale aj zaschnutých zvyškov jedál. Vďaka nemu sa umývanie riadu stalo jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Nová formula obsahuje enzýmy, ktoré prenikajú cez molekuly jedál, rozpúšťajú odolné a zapečené zvyšky z cestovín, zemiakov, ryže a ďalších potravín na báze škrobu.

2014

Pur Gold

Spoločnosť Henkel uviedla Pur Gold – najsilnejšiu Pur formulu v histórii produktov Pur.

Najintenzívnejšie mastné škvrny, zaschnuté zvyšky jedál, ako aj škrobové škvrny zmiznú po použití nového prostriedku Pur Gold šmahom ruky a s minimálnym úsilím.

A to všetko vďaka novému, dvakrát koncentrovanejšiemu a hustejšiemu čistiacemu prostriedku, ktorý obsahuje enzýmy a aktívne zložky zabezpečujúce efekt prednamáčania.

2016

Pur Power Double Decruster

Je načase sa rozlúčiť s namáhavým a časovo náročným umývaním riadu! Spoločnosť Henkel predstavuje novú radu Pur Power Double Decruster - inovatívny produkt v kategórii ručného umývania riadu, ktorý je schopný poskytnúť úľavu od ťažkostí pri umývaní riadu. Je vysoko účinný nielen proti mastnote ale hravo si poradí aj s pripáleninami a zaschnutými zvyškami.